Naciskanie na odciski #134

, , 30 Comments


 

30 Responses

 1. Alicja Markowska

  February 20, 2020 11:22 pm

  To jest wręcz niemożliwe, że ten film dodał Pan w momencie kiedy wkurzam się na swoją Stefanię 😂 Mam taką kobietę w rodzinie i podczas dyskusji o jej metodach wciskania guzików wyświetliło się powiadomienie o filmie 😀 Przypadek ? Nie sądzę! 😉 Świetny materiał dziękuję 😘

  Reply
 2. Battle Juice

  February 21, 2020 1:56 am

  Czy nie może być tak że Anka jest wystarczająco urobiona systemowo znaczy ma już "odpowiedni" sposób myślenia także demon w Stefanie się do niej nie przywala?

  Reply
 3. Anna Anna

  February 21, 2020 5:46 am

  Miałam takiego Zenka w wersji żeńskiej w rodzinie, jakoś jej przytyki nie działały na mnie jak płachta na byka ale czasem wkurzały tak po prostu, bo zamiast konstruktywnej rozmowy było dowalanie, podśmiechujki, frustrował brak porozumienia, kiedyś wpadłam na pomysł, żeby tej kobiecie zrobić to co ona sama….ponaciskalam trochę na jej guziczki i wiecie co? Zerwała ze mną kontakt juz kilka lat się nie odzywa. Za takimi naciskaczami kryja się często osoby zakompleksione, wyładowują swoje frustracje na innych i daja sobię do tego niepodzielne prawo ale jak człowiek zrobi to samo to obraza majestu na wieki wieków. Nie mają do siebie dystansu ale tego dystansu oczekują od innych, dla nich to dobra zabawa ale w drugą stronę to nie działa.

  Reply
 4. Grazyna Gromadzka

  February 21, 2020 5:57 am

  Ale to jest dobre… ! Dotykając tego tematu napewno nacisnął Pan „ guziczki” wielu obserwatorów tego kanału aby przyjrzeli się swoim relacjom ze Stefanami lub Stefaniami – dobra robota pozdrawiam ✌️🙏

  Reply
 5. Sabinaf Nina

  February 21, 2020 7:38 am

  No w samo sedno dla mnie!😁 Widze nad czym mam popracowac i to koniecznie! Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za te wszystkie udostepnione materialy przez Pana.

  Reply
 6. Alicja July

  February 21, 2020 7:38 am

  Thx . . . juz sie niecierpliwilam, a tu prosze, taki mily akcent w piatkowy poranek . . . pozdrawiam . ..

  Reply
 7. Aszika Asz

  February 21, 2020 8:05 am

  Mam taką koleżankę, która nie ma w sobie taktu i dowala różne rzeczy innym ludziom. Gdybym tylko ja reagowala emocjonalnie na jej zachowanie to bym uważała że problem jest we mnie ,ale 90% naszych wspólnych znajomych nie utrzymuje lub nie chce mieć z nią kontaktu przez takie zachowanie. Pytanie więc czy wszyscy moi znajomi mają problem czy ona?

  Reply
 8. Anna

  February 21, 2020 8:21 am

  Oczywiscie ze Zenek reaguje bo jest wrazliwy. Trzeba szukac Powodu. Powod lezy w toksycznej rodzinie.
  Zenek na pewno byl zle traktowany jako dziecko i nie mial nic do powiedzenia. Poza tym uwazam ze problem ma glownie Stefan. I to duzy. Jest po prostu wredny i toksyczny .
  Bawi go ranienie drugiej osoby. Ja np nie widze takiej potrzeby zeby "naciskac na guziki" zeby ranic druga osobe, ot tak !
  Kazdy z nas ma mocne i slabe strone. To jest brak szacunku i dominowanie. Jezeli znajomy lub tzw "przyjaciel" tak postepuje to trzeba z nim absolutnie zerwac . To jest zachowanie patologiczne i wiele mowi o tym ze to Stefan ma wielki problem a Zenek jest normalny ale byl niezle zraniony przez zycie.

  Reply
 9. Benia Benia

  February 21, 2020 9:06 am

  Na tak myślałam, że przy tym stoliku będzie siedział Stefan 🤭!

  Kocham Pana wykłady! Żebym tylko potrafiła tę wiedzę zapamiętywać w stu procentach.

  Reply
 10. M. Tarnowski

  February 21, 2020 9:21 am

  Ciekawy wykład ale naznaczony solipsyzmem psychologicznym (jeżeli coś się dzieje, to się dzieje w tobie). A contrario J.K.Rowling napisała jakoś tak: "Czy to, że to ci się śni to znaczy, że to nie dzieje się naprawdę?" Jeśli spotykam narcyza (narcyzkę) ze skłonnością do wbijania szpilek, to czy to się nie dzieje naprawdę? A tak to też coś we mnie, mianowicie: idąc na spotkanie z kimś zamierzam pozałatwiać swoje sprawy a nie stosy zabitych i rannych psychik na których będę mógł stanąć.

  Reply
 11. Ania Madej

  February 21, 2020 9:41 am

  Mam taką znajoma która zawsze potrafi mnie sponiewierać emocjonalnie złośliwością. Dzięki za odcinek.

  Reply
 12. xortha

  February 21, 2020 12:47 pm

  Wciskanie guzikow… Czy za problem emocjonalny powstaly u odbiorcy komunikatu odpowiadaja wspolnie nadawca z odbiorca? Czy dla zranionionego emocjonalnie odbiorcy korzystne byloby wyjasnic sprawe z nadawca (zrozumiec faktyczna intencje, zwrocic sie o zaprzestanie raniacych dzialan), zanim zacznie pielegnowac w sobie rany psychiczne? Czy za urazy emocjonalne wynikajace z uswiadomionej lub nie nadwrazliwosci odbiorcy odpowiada nadawca czy odbiorca?

  Reply
 13. Lukasz Koziol

  February 21, 2020 1:13 pm

  Też znałem kogoś kto przypominał takiego Stefana ale tak jakby trochę inaczej "skonfigurowanego" – czyli tak, że WIĘKSZOŚĆ ludzi nie była w stanie znieść na dłużej jego niekończących się przytyków.

  Gościu miał język szybszy niż rozsądek do tego stopnia, że nie raz ani nie dwa zdarzyło mu się zaliczyć solidną bombę w mordeczkę – także od nieznajomych – gdy mu się jakaś kąśliwa uwaga wymsknęła.

  Zmiana w moim odczuwaniu nastąpiła samoistnie i niezauważalnie – nagle zaczęło po mnie spływać a ostatecznie koleś sam strzelił sobie w kolano z tymi jego przytykami, a ja nawet nic nie musiałem robić.

  Koleś ostatecznie sam zapędził się w sytuację która w jednej chwili była szachem i matem, który obrócił się przeciwko niemu tak że gościu Z A M I L K Ł na dobre 😈

  ps. Czym innym jest jednak fachowiec/profesjonalista/psycholog albo wykształcony w posługiwaniu się odpowiednią metodyką "coach prowokatywny" wiedzący kiedy, gdzie i komu nacisnąć na odcisk – a czym innym zwykła osóbka z niewyparzoną gębą pozbawiona takich fachowych umiejętności przez co zatruwająca życie wszystkim dookoła.
  😎

  Reply
 14. Anna Żmudka

  February 21, 2020 8:46 pm

  Kocham te imiona. Próbuję zgadnąć jak będą mieć na imię. Dzisiaj szczególnie dziękuję 😁🤗

  Reply
 15. Aldona Pilarczyk

  February 21, 2020 10:11 pm

  Tak, mam aż dwóch takich Stefanów, muszę pomyśleć, dlaczego mnie tak denerwują–ha ha ha aha –pozdrawiam.

  Reply
 16. Medytacje Magdaleny Mroczek

  February 22, 2020 4:48 am

  Ja miałam taką Benię, która na koniec rozmowy taką szpilę wyciągała. I pewnego dnia powiedzialam jej, że mnie to boli. I bardzo ją lubię, ale te uwagi są po prostu nie miłe. I ona wtedy dość mocno się zdziwiła i zaprzestała. I później już przez wiele lat wspólnie pracowałyśmy i do dzisiaj pozostała dobra znajomość. Dziękuję za filmik. ♥️👍

  Reply
 17. abyss

  February 22, 2020 3:52 pm

  Zgadzam się z Panem Jarosławem, jednak to co zostało tu przedstawione to tylko jedna strona medalu, czyli perspektywa odpowiedzialności za własne reakcje względem niesfornego Stefana i odpowiednie nastawienie, czyli pokrótce mówiąc nie reagowanie na złośliwe docinki.

  Jednak jest jeszcze druga strona medalu i inna perspektywa która mówi, że to w Stefanie jest problem. Wyobraźmy sobie Stefana 2.0, jeszcze bardziej wrednego i złośliwego, który terroryzuje całe forum albo całą klasę w szkole itp. Jeżeli klasa funkcjonuje dobrze bez Stefana a ze Stefanem wszyscy są zdołowani, poddenerwowani, zawstydzeni i spadło ich poczucie wartości na wskutek działań Stefana, to czy można powiedzieć, że to nie Stefan jest problemem, tylko reakcja całej klasy? Czy to znaczy, że wszyscy inni są problemem? Ponieważ nie umieją znosić docinek terroryzującego innych osobnika?

  Także jak widać można postrzegać pewne sprawy na wiele sposobów:-)

  Reply
 18. paffendorf22 paffendorf22

  February 22, 2020 10:20 pm

  Pozdrowiłam od Pana ,,mojego Stefana'' wedle życzeniaz ale bez obaw… Tylko w myślach na odchodne. 🙂 Bezpieczeństwo Prowadzącego wzięłam za priorytet ☝️

  Reply
 19. Tomek Dobiesz

  February 23, 2020 7:14 pm

  Uważam, że jednak jak najdalej od toksycznych dla nas osób. Po co Zenek ma szukać w sobie "winy", skoro z resztą swoich znajomych czuje się pozytywnie i nie ma żadnych konfliktów, a przez jednego niedowartościowanego Stefana ma mieć poczucie, że coś jest z nim nie tak?

  Reply

Leave a Reply